Skoči na glavno vsebino
02 630 01 60; 041/673-541 tajnistvo@osfram.si

Od 10. do 12. aprila smo na šoli gostili 14 učencev (María, Elena, dve Danieli, Irene, Angela, Juan Antonio, Cintia, Edurne, Álvaro, Izann, Madison, Claudia, Ezequiel) in 3 učiteljice (Pilar, Montaña in Beatriz) iz španske srednje šole IES Francisco de Orellana (iz mesta Trujjilo). Na priporočilo Zavoda za novodobno izobraževanje so v okviru svojega 6-dnevnega gostovanja v Sloveniji nekaj dni preživeli z nami in začutili šolski vsakdan. Razdeljeni v tri skupine so prisostvovali pouku slovenščine, glasbe, športa, matematike, geografije, biologije, angleščine, zgodovine in gospodinjstva. Pri vseh urah so aktivno sodelovali, pri gospodinjstvu pa celo spekli rolado, ocvirkovko in postržačo, ki so jim izvrstno uspele. Poseben dan je bil zanje tudi udeležba na četrtkovem športnem dnevu, kjer so se tako kot naši učenci pomerili v vseh disciplinah: poligon, tek na 60m in 600m ter skok v daljino. V Španijo bodo zagotovo odnesli lepe vtise iz naše šole, gostoljuben sprejem ter prijazne učitelje in učence. Hvala šoferju Zvonku, ki jih je prijazno vozil od postaje do postaje, kuharjem, ki so poskrbeli za site želodčke, sodelavcem, ki so pripravili krasne ure in se potrudili, da so se naši gostje počutili dobrodošle, predvsem pa vodstvu, ki nam ob tovrstnih dejavnostih vselej pride naproti in nas spodbuja. V nedeljo se je pet naših učenk z učiteljico Polono Čuk Kozoderc podalo še na skupen pohod na Pohorje in tako športno zaključile mednarodno sodelovanje.

 

ALBUM FOTOGRAFIJ

 

Simona Napast, koordinatorka

Dostopnost