V soboto, 10. 6. 2023, smo ponosno odprli vrata naše šole, saj nas je z obiskom počastil bivši predsednik Republike Slovenije g. Borut Pahor. Na dvorišču naše v podnožje zelenega Pohorja umeščene šole smo mu pripravili sprejem v sklopu katerega smo predstavili nekaj dejstev iz sodobnega in zgodovinskega časa šolstva na Framskem. Plesalci naše folklorne skupinice so zaplesali nekaj plesov, nato pa se je g. Pahor sprehodil po prostorih šole. Mudil se je v telovadnici, knjižnici in nazadnje v eni izmed učilnic. V slovo so mu delček življenja v Framu pričarali učenke in učenci, ki so skupaj z učiteljicami Etno skupine Zale zapeli pesem v Framu sem doma. G. Pahorju smo podarili zgodovinski zbornik Framsko ter prvi posušen in uokvirjen list lipe, ki raste na šolskem dvorišču.

Za pripravo tega protokolarnega sprejema se zahvaljujemo vsem nastopajočim učencem in njihovim staršem, dr. Alešu Maverju ter učiteljicam Nataši Maver Šoba, Maši Stres, Dori Ožvald, Simoni Napast in Tanji Ajd Krampl.

Vesna Lešnik, ravnateljica