10. maja obeležujemo svetovni dan gibanja, ob katerem poudarjamo pomen gibanja in zadostne telesne aktivnosti, tako odraslih kot zlasti otrok in mladostnikov. Spomladanski čas je prava priložnost za okrepitev telesne aktivnosti tudi na prostem, kjer imajo otroci in mladostniki neomejene možnosti za različne vrste gibanja. Otroci in mladostniki se zaradi drugačnega načina preživljanja prostega časa gibajo manj kot v preteklosti in posledično zaznavamo porast prekomerne hranjenosti že pri najmlajših in manjšo gibalno učinkovitost otrok in mladih.

Iz Nacionalnega inštituta za javno zdravje – Območna enota Maribor nas vabijo, da si o dobrobiti gibanja za naše otroke preberemo na https://nijz.si/obmocna-enota-maribor/10-maj-svetovni-dan-gibanja/  ter otrokom pomagamo razumeti, zakaj je telesna dejavnost pomembna.

Bodi aktiven vsak dan in počutil se boš odlično

Želimo vam gibalno pester dan in vas lepo pozdravljamo.