Spoštovani starši!

Vlada RS je dne 28. 3. 2021 zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni Covid-19 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanj. Odlok velja od 1. 4. 2021 do 11. 4. 2021.

V četrtek, 1. 4. 2021, se zaradi prepovedi zbiranja ljudi začasno preneha izvajati vzgojno-izobraževalno delo v osnovnih šolah. Pouk v tem času poteka na daljavo.

Osnovne šole za učence od 1. do 3. razreda organiziramo nujno varstvo. Nujno varstvo se organizira za otroke in učence, katerih oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, sta zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture (sektorji energetike, prometa, prehrane, preskrbe s pitno vodo, zdravstva, financ, varovanja okolja, sektorju informacijsko-komunikacijskih omrežij in sistemov), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji in v poklicnih gasilskih enotah.

Odlok določa, da se zaposlitev staršev ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca, kar pomeni, da morajo starši (oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec) šoli oz. vrtcu predložiti ustrezno potrdilo o zaposlitvi. Ustrezno potrdilo v PDF obliki ali DOCX obliki

Šola za učenke/učence od 1. do 3. razreda, ki so vključeni v nujno varstvo zagotovi šolsko prehrano. Prijave in potrdila delodajalca za nujno varstvo sprejemamo do srede, 31. 3. 2021 do 11. ure na naslov: jasna.belas@osfram.si.

Za vse učence iz socialno ogroženih družin bomo zagotovili kosilo. Kosilo lahko prevzamete osebno, vsak dan med 12.  in 13. uro v kuhinji šole oz. vrtca. Posodo zagotovite sami. Prijave na kosilo sprejemamo do srede, 31. 3. 2021 do 11. ure na naslov: prehrana.osfram@gmail.com.

Lepo vas pozdravljam in vam želim vse dobro.

Mag. Damjan Gašparič, ravnatelj