Spoštovani starši,

učenci 6. in 9. razreda bodo v mesecu maju opravljali nacionalno preverjanje znanja (NPZ). Na spodnji povezavi lahko preberete osnovne informacije glede NPZ.

V letošnjem šolskem letu želi Republiški izpitni center (RIC) preveriti tudi možnost izpeljave NPZ v elektronski obliki, zato se bo med 22. in 26. marcem 2021 izvedlo pilotno (poskusno) e-testiranje.

Na naši šoli bo pilotno testiranje potekalo po naslednjem razporedu:

Ponedeljek, 22. 3. 2021:

• 9. a: 1. in 2. ura
  • 9. b: 5. in 6. ura

Sreda, 24. 3. 2021:

• 6. b: 3. in 4. ura
  • 6. a: 5. in 6. ura

Namen pilotnega testiranja je, da se učenci seznanijo s programom za e-testiranje (kako vstopijo v program, kako rešujejo različne tipe nalog, kako uporabljajo orodja in pripomočke za reševanje nalog, kako oddajo teste ipd.). S pilotnim e-testiranjem se ne bo preverjalo znanja učencev in ne bo analiz dosežkov učencev.

Pilotna e-testa bosta dva: za 6. razred in za 9. razred. Vsak bo sestavljen iz treh delov, in sicer:

• 1/3 testa naloge iz SLJ,
  • 1/3 testa naloge iz MAT,
  • 1/3 testa naloge iz TJA.

Predviden čas za reševanje bo 45 minut. Pilotni e-testi bodo zajeli čim več različnih tipov nalog, saj so namenjeni spoznavanju učencev z različnimi tehnikami reševanja nalog v e-obliki. Za učence s posebnimi potrebami testi ne bodo prilagojeni.

Navodila za reševanje testa so dostopna na povezavi: https://npz.ric.si/Default.asp

Za izvedbo pilotnega e-testiranja je za vsako skupino učencev na šoli namenjenih do 90 minut. V sklopu izvedbe bo dovolj časa, da bo učitelj seznanil učence z uporabo programa (vstop v program, pomikanje naprej in nazaj med nalogami, oddaja e-testa), da bodo učenci rešili test in da se prostori po uporabi ustrezno prezračijo in razkužijo v skladu z navodili NIJZ.

Lepo vas pozdravljam.

mag. Damjan Gašparič, ravnatelj OŠ Fram