4. 12. je na šoli potekalo tekmovanje iz razvedrilne matematike. Tekmoval je kar 101 učenec. Zelo uspešnih je bilo 36 tekmovalcev, ki so osvojili bronasto priznanje. Še posebej pa si pohvalo zasluži učenec Miha Gorše Pihler, ki je na tekmovanju zbral vse možne točke. Miha je tudi obenem edini tekmovalec, ki se bo 1. 2. 2020 udeležil državnega tekmovanja v Križevcih.

V treh krogih hitrega in zanesljivega računanja se je na naši šoli za uvrstitev med najboljše potegovalo 20 učencev. Kar nekaj, predvsem iz nižjih razredov, se jih je izkazalo v hitrem matematičnem razmišljanju. Na finalno tekmovanje sta se uvrstila dva učenca, in sicer Jaša Šoba iz 6. a in Miha Gorše Pihler iz 8. a. 22. 2. 2020 se bosta tako v Litiji pomerila v peteroboju s petnajstimi najboljšimi slovenskimi računarji v njuni starostni kategoriji.
Polona Čuk Kozoderc