V sredo, 3. 10. 2018, bo izveden športni dan. Učenci se bodo odpravili na pohod na Urban. Učenci pridejo v šolo najkasneje do 7.55 in počakajo v avli šole. Ob 8.00 gredo v spremstvu razrednikov in učiteljev spremljevalcev na malico. Na malico obvezno odidejo v šolskih copatih! Ob 8.15 je odhod avtobusa (Tajhman tours) izpred šole v smeri Maribora. Prihod v šolo je predviden okrog 12.45.

Učenci naj bodo za pohod primerno oblečeni in obuti:

• Planinski čevlji oz. kakšni drugi gležnarji (zimski čevlji), športni copati z močnim opetnikom in grobim profilom.
  • Primerna obleka: trenirka, majica za preobleči (iz naravnih materialov), rezervne nogavice, vetrovka, brezrokavnik, kapa; več slojev oblačil, saj bo hladno.
  • Pijača (izotonični napitki, voda) – sladke in gazirane pijače odsvetujemo, kakšna čokolada za energijo (slani prigrizki se odsvetujejo).
  • Nahrbtnik.
  • PVC vrečka, ki jo imajo učenci v nahrbtniku za odpadke.
  • Pohodniške palice (kdor želi).

V nahrbtniku naj imajo tudi zaščitno kremo proti soncu in sredstvo proti klopom. Učenci morajo na športnem dnevu upoštevati navodila učiteljev in pravila varne hoje na pohodu.

Jutranje varstvo, varstvo vozačev ter avtobusni prevozi v šolo in iz šole potekajo po ustaljenem redu.

Stroški avtobusnega prevoza bodo znani naknadno in bodo pripisani na oktobrsko položnico.

V primeru dežja bo športni dan prestavljen in bo potekal pouk po ustaljenem urniku.

Polona Kregar, organizator športnega dne