Od 21. 9. 2018 do 24. 9. so učenci 9. razreda naše šole preživeli v šoli v naravi v domu Burja v Seči pri Portorožu.

Nekaj dni smo se učili z naravo. Obiskali smo krajinski park Strunjan in si ogledali pridobivanje soli. Po Sečoveljskih solinah, njihovem največjem kanalu, smo se zapeljali kar s kanuji. Spoznavali smo primorska mesta in  njihovo arhitekturo, veliko smo plavali in igrali košarko ter nogomet. Razdalje med izbranimi kraji smo premagovali peš, zato je nastal marsikateri žulj, ampak to nas ni ustavilo.

Zadnji dan nas je pot ponesla v sosednjo Italijo ob Gardsko jezero v zabaviščni park Gardaland. Mnogi so si drznili voziti se na vlakcih smrti blue tornado in mamut. Bilo je adrenalinsko in zelo zabavno. Na avtobusu na poti domov pa smo prepevali slovenske pesmi.