Že v lanskem šolskem letu nam je Mateja Kregar, naša učiteljica, ki že drugo leto zapored v Sarajevu, Zenici in Kaknju izvaja dopolnilni pouk slovenskega jezika in kulture za osnovnošolce in srednješolce, od katerih jih ima velika večina slovenske korenine po babicah in dedkih, predlagala mednarodno kulturno-jezikovno izmenjavo. Stekle so priprave na projekt Prijateljstvo prek meja in po letu dogovarjanj in usklajevanj smo med nami v aprilu z veseljem pozdravili 15 osnovnošolcev, katere so framske družine gostoljubno sprejele, njihovi otroci pa z njimi ponosno tkali prijateljske vezi. Bosanski prijatelji so prisostvovali pri učnih urah in poglabljali svoje znanje slovenskega jezika, v prostem času pa spoznali utrip Maribora in Rogaške Slatine z okolico. Manjkalo jim ni športnih aktivnosti, saj so se preizkusili v metanju krogel pri bowlingu, v različnih plesih, na poligonih s preizkusi hitrosti in spretnosti, na turistični kmetiji Pri Baronu pa so tekmovali v kmečki igri ‘škorn tanc’. Najbolj zanimiva izkušnja se jim je zdela nočna šola, saj smo izvedli Noč knjige s šestimi delavnicami, posvečenimi Cankarju v stripu in Lennonu v pesmi. Romantičnim dušam pa bo še dolgo ostala v spominu predstava Romeo in Julija v izvedbi dijakov 1. gimnazije.

Slovo od naših prijateljev je bilo težko, a toliko lažje, ker smo se razšli z mislijo na junij, ko se bomo k njim odpravili mi in spoznali tamkajšnje navade in življenje.

Še nekaj foto utrinkov.