Projekt je sofinanciran s strani Evropskega socialnega sklada in njegov namen je prispevati k razvoju inovativnih učnih okolij v okviru katerih se ustvarijo možnosti za razvoj ključnih kompetenc učencev (bralna pismenost, socialne in jezikovne kompetence, učenje učenja, kritično mišljenje, inovativnost, ustvarjalnost, podjetništvo, raziskovanje, uporaba pametne tehnologije). Vzgojno-izobraževalne aktivnosti so bodo izvajale tako individualno kot skupinsko in se bodo posvečale posameznikovim individualnim potrebam, primanjkljajem in nadarjenostim.

Tema projekta je gozdna pedagogika. V okviru projekta bomo na šoli in v njeni oklici izvajali različne brezplačne dejavnosti izven rednega šolskega pouka. Delavnice so namenjene vsem učencem (1. – 9. razreda) in se bodo v največji možni meri izvajale zunaj – v naravi.

DEJAVNOSTI ZA UČENCE

1. Čudežni zvoki gozda (glasbena delavnica, izdelovanje glasbil, petje, igranje na inštrumente).
  2. Igralnica v gozdu (različne socialne igre: orientacijski tek, lov na zaklad, fotoorientacija, zabavni team building program, izdelava čutne poti).
  3. Mmm, diši (priprava zdravih zajtrkov/malic, sadno-zelenjavnih sokov, zeliščnih čajev).
  4. Staro=novo (izdelovanje uporabnih predmetov iz odpadne embalaže).
  5. Gozdna ustvarjalnica (ustvarjanje z naravnimi materiali, nakit, snemanje obnašanje živali).
  6. Gozdni laboratorij (izvajanje zabavnih poizkusov).
  7. Učenje učenja (pomoč učencem pri učenju, izkustveno učenje).
  8. Eko tovarna (izdelava ekoloških čistil).
  9. Radovednež (debate na temo ekologija, raziskovalna naloga na temo ekologija/gozd).
  10. Športajmo v naravi (različne športne aktivnosti v naravi – igre, tek, plezanje, nordijska hoja, jahanje, lov na zaklad, športne igre v telovadnici in na igrišču).
  11. V gozdu živijo pravljice (pisanje in branje zgodb, uprizarjanje kratkih dramskih iger, bralne urice na prostem).
  12. Služba? (spoznavanje različnih poklicev).
  13. Gozd – vir lesa (spoznamo poklic mizarja, izdelovanje iz lesa)
  14. Z glavo v naravo (učenci spoznajo poklic gozdarja, izvejo kako trajnostno ravnati z gozdom in kako skrbeti za naravo).
  15. Pustolovski tabor (učenci prespijo na prostem v šotorih).

Vse informacije v zvezi z aktivnostmi in dodatne odgovore na morebitne nejasnosti lahko dobite pri učiteljici Jasmini Tomše (jasmina.tomse@gmail.com, tel.: 040665619), ki je izvajalka tega programa

Kolaži dejavnosti po mesecih

Aktivne počitnice  2019