TEKMOVANJE IZ ZNANJA ANGLEŠČINE

1. 11. je potekalo šolsko tekmovanje iz znanja angleškega jezika za osmo- in devetošolce. Od 34-ih tekmovalcev jih je 11 zbralo dovolj točk za bronasto priznanje: 5 osmošolcev (Oskar Vedlin, Luka Zorjan, Stella Goljat, Urban Kolbl in Drenusha Krasniqi) ter 6 učenk in učencev 9. razreda (Gašper Emeršič, Zala Papež, Rebeka Zorko, Anže Bezjak, Žiga Polenčič in Mark Šteharnik). Na državno raven, ki bo 3. 4. 2024, se je uvrstil le osmošolec Oskar Vedlin. Glede na to, da so bile tekmovalne naloge izjemno težke in primerne za višjo srednješolsko raven, si čestitke zaslužijo prav vsi prejemniki bronastega priznanja, saj so izkazali veliko mero znanja.
  1. 11. so se po nekaj letih v znanju angleškega jezika pomerili tudi šestošolci. Izmed desetih tekmovalcev je Matic Klavž dosegel izjemen rezultat, saj je od možnih 56 zbral kar 52 točk in se tako uvrstil na državno tekmovanje, ki bo 19. 3. v Puconcih.

Mentorji: Blaž Preglau, Eva Legnar in Simona Napast