V četrtek, 16. 11. 2023, je na srednji gradbeni šoli in gimnaziji Maribor potekalo regijsko posamično šahovsko tekmovanje za učence in učenke od 1. do 9. razreda. Naši učenci Julija Roj, Amadej Kancler, Nina Lešnik, Taja Lešnik, Mark Šteharnik in Jure Božič so zavzeto in uspešno zastopali barve naše šole.

Še posebej želimo izpostaviti dva najboljša, ki sta posegla po najvišjih mestih. Oba v zelo hudi in številčni konkurenci.

Jure Božič iz 9. b razreda, ki mu je po zanimivem spletu okoliščin za las ušla medalja in je med 25 tekmovalci na koncu zasedel nehvaležno četrto mesto. Vseeno bo to najverjetneje dovolj za udeležbo na državnem prvenstvu, ki bo januarja 2024.

Amadej Kancler iz 2. a razreda, ki je dosegel tretje mesto. Bronasta medalja je čudovito krasila Amadejev vrat.

Iskrene čestitke vsem šahistom in veliko šahovskih uspehov še naprej.

Nataša Maver Šoba, šahovska mentorica