Karierna orientacija

Proti koncu osnovnošolskega izobraževanja ste starši in učenci postavljeni pred pomembno vprašanje – kam naprej? A to je vprašanje, ki je zelo povezano s tem, kje ste zdaj, kako ste do sem prišli, kaj vam je všeč, kaj vas privlači, s čim se ukvarjate, v čem ste dobri, česa ne marate, kaj že znate, na katerih področjih se hitro učite, kako se znajdete med vrstniki … Vse to se plete iz dneva v dan, iz leta v leto. Zaključevanje osnovne šole pa je čas, ko vse to pogledamo z namenom, da bi izbrali srednjo šolo, kjer boste lahko najbolje izrazili vse tisto, v čemer ste dobri in kar radi počnete.
Pri razmišljanju o sebi in o svoji nadaljnji poti je zelo pomembna družina, prav tako prijatelji. Na šoli se bomo z vsemi temi vprašanji ukvarjali skozi vse leto v družbi razrednika in svetovalne delavke.

Program karierne orientacije, ki ga izvajamo na šoli, zajema različne dejavnosti za učence in starše:
– spoznavanje interesov, sposobnosti na posameznih področjih ter drugih lastnosti, ki se pomembno povezujejo z določenimi izobraževalnimi in poklicnimi dejavnostmi,
– informiranje o šolah, poklicih, štipendijah bo namenjeno devetošolcem in njihovim staršem (v času pouka in na roditeljskih sestankih),
– svetovanje pri izbiri poklicne poti,
– izvedba vpisa v srednje šole.

Več informacij poiščite na naslednjih povezavah:

Moja izbira

E-svetovanje