Že tretje leto smo ponosna šola, ki se lahko pohvali, da sodeluje v projektu Z ustvarjalnostjo in inovativnostjo do podjetnosti. Učenci osmih razredov so tako v okviru omenjenega projekta, natančneje 13. in 14. oktobra 2023, ustvarjali in zasnovali ideje, kako izboljšati počutje na naši šoli. Z zunanjo izvajalko (gospo Barbaro) so pripravljali Canvase (v devetih korakih načrtovana podjetniška ideja), ki
so bili namenjeni načrtovanju boljšega počutja in boljše funkcionalnosti naše jedilnice. Ker ni dela brez veselja, so bili učenci nagrajeni s spanjem v šoli. In seveda ni spanja brez plesa in kino večera, zato smo poskrbeli tudi za to. Prihodnje jutro so svoje predstavitve predstavili komisiji (učiteljici – Polona in Nataša), ki je skupaj z Barbaro nato izbrala najboljše. Izbrani so bili tudi nagrajeni.

Vsi smo se strinjali, da smo se ogromno naučili za življenje in kar je pomembneje, pri tem izredno uživali. Zaželeli smo si še več takšnih izkušenj.

Nataša Maver Šoba, koordinatorka projekta Spirit