Že na prvi šolski dan želimo zagotoviti varno in zdravo učno okolje, zato prosimo za upoštevanje odlokov v zvezi s preprečevanjem prenosa okužbe z virusom SARS-CoV-2.

Vzgojno-izobraževalnega procesa se naj že od prvega dne naprej udeležujejo le zdravi učenci in zaposleni brez znakov obolenj.

Starši in druge osebe starejše od 15 let, lahko vstopajo v šolo le, če izpolnjujejo pogoj prebolevnosti, cepljenosti ali testiranja (PCT).

Izjema so starši in druge osebe, ki pripeljejo ali odpeljejo otroka v 1., 2. ali 3. razred, saj zanje izjemoma ne velja pogoj PCT. Obvezno pa je nošenje zaščitne maske in upoštevanje vseh drugih preventivnih ukrepov: razkuževanje rok, ohranjanje varnostne razdalje, zračenje prostorov.

Za vse druge prihode staršev v šolo (na pogovorne ure in roditeljske sestanke) pa velja vselej tudi pogoj PCT.

Ob upoštevanju priporočil NIJZ se lahko izvajajo vse dejavnosti in programi, vključno z dnevi dejavnosti, ekskurzije, šola v naravi in plavalnimi tečaji. Pri načrtovanju in izvedbi se upoštevajo navodila za izbrani model B.

Prevozi učencev se izvajajo v skladu 5 higienskimi priporočili NIJZ.

Nošenje zaščitnih mask je obvezno.

Izjeme so:

• otroci do dopolnjenega 6. leta starosti,
  • učenci v osnovni soli do vključno 5. razreda, izključno ko so v matičnemu oddelku,
  • vzgojitelji predšolskih otrok in vzgojitelji predšolskih otrok-pomočniki pri opravljanju neposrednega dela z otroki,
  • višji in visokošolski učitelji, kadar predavajo za zaščitno pregrado iz stekla ali podobnega materiala,
  • govorniki v zaprtih javnih krajih oziroma prostorih, če je zagotovljena medosebna razdalja vsaj 2 metra,
  • osebe, ki izvajajo individualno športno vadbo, če je zagotovljena medosebna razdalja vsaj 3 metre,
  • osebe s posebnimi potrebami, ki jim je uporaba zaščitne maske iz objektivnih razlogov onemogočena,
  • učenci in dijaki pri pouku športne vzgoje in pouku športa.

Hvala za razumevanje

Vesna Lešnik, v. d. ravnatelja