Na državnem tekmovanju se je 14. aprila pomerilo 7 učencev od 6.-9. razreda. Prav vsi so bili uspešni, še posebej pa sedmošolec Jaša Šoba, ki je izgubil le eno od vseh možnih točk. Tesno za petami mu je sledila osmošolka Eneja Zavec Blažič, kateri so zmanjkale tri točke, sedmošolcu Davidu Feršu in devetošolcu Mihi Goršetu Pihlerju pa štiri. Šestošolca Vitan Magdič in Žiga Polenčič ter devetošolec Anej Grujič so sicer izgubili nekaj več točk, a kljub temu izkazali veliko znanja.

Izkupiček tekmovanja pa je neverjeten, srebrno-zlato obarvan:

oba šestošolca sta tekmovanje zaključila s srebrnim priznanjem, prav tako oba devetošolca. Sredinska razreda pa sta tekmovalno sredico obarvala rumeno, saj so vsi trije, Eneja, David in Jaša, prejeli zlato priznanje, pri čemer je Jaša zasedel 3. mesto na državnem nivoju, prejel 2. nagrado in je vabljen na slovesno prireditev v Ljubljani. Iskrene čestitke vsem!

Simona Napast