Skoči na glavno vsebino
02 630 01 60; 041/673-541 tajnistvo@osfram.si

Na nekdanji dan mladosti smo izvedli poseben športni dan. Izpred šole smo se z avtobusi odpravili v mariborski mestni park, kjer so učenci naše šole za obiskovalce in naključne sprehajalce izvedli glasbeno-pevski kulturni program, nakar smo si še ogledali gledališko glasbeno uprizoritev Peter in volk (Sergej Prokofjev) v izvedbi Slovenskega narodnega gledališča Maribor. Šele nato smo v velikem številu po mestnem parku in mimo ribnikov zakorakali za dober namen, vsi v enotnih, rumenih majicah.

Pod okriljem humanitarnega društva Koraki za korake v sklopu Festivala Ezl ek smo bili izbrani, da se smemo predstaviti širši množici, ob tem pa tudi postoriti kaj za dobrobit naše šole (zdravstvenemu domu dr. Adolfa Drolca pa bodo pomagali pri projektu za dolgotrajno oskrbo otrok s posebnimi potrebami). V ta namen smo imeli dve stojnici, na kateri se je trlo dobrot pridnih rok naših okoliških pridelovalcev. Tako smo ponujali namaze, sokove, sadje, sladke dobrote, kruh in še kaj, katere so prispevali: turistični kmetiji Kovačnik in Pri Baronu, Društvo žena Framsko Pohorje, vinogradništvo Greif, kmetija Tomše, Boštjan Lešnik in pekarna Hlebček. Privlačna ponudba je pritegnila mnoge obiskovalce, ki so darovali dragocene prispevke, katere bomo uporabili za ureditev gibalnice. Na izjemno topel in sončen dan je vsem nam sonce posijalo tudi v srca, saj se je izkazalo, da solidarnost med ljudmi še živi in da lahko storimo veliko dobrega, če stopimo skupaj in si sežemo v dlani.

Utrinki

Dostopnost