V torek, 14. maja, se je na OŠ Rače odvijala pevska prireditev Otroci pojejo slovenske pesmi in se veselijo, ki je bila hkrati vstopnica v finalni nastop. Med veliko nastopajočimi sta bili tudi naši pevki, in sicer petošolka Zoja Štern ter sedmošolka Manca Karo. Obe sta svoj nastop izvrstno izvedli in pokazali, da je pred njima svetla glasbena prihodnost. V hudi konkurenci pa je bilo za finalni oder prostora le za 10 izbrancev, katere je izbirala tričlanska komisija znanih pevcev. Zoja, ki je v svoji kategoriji močno izstopala tako po intonaciji kot težavnosti zapetega, vstopnice v finale, žal, ni prejela, je pa to uspelo Manci, ki je med močno konkurenco komisijo s svojim močnim, gibkim glasom očitno prepričala, tako da jo bomo ponovno videli v finalnem nastopu in sonce s Poljubljeno bo spet žarelo.