Zaključna prireditev DMFA Slovenije ‘Bistroumi 2019’

je prijeten dogodek z zanimivimi gosti iz sveta znanosti in umetnosti, obenem pa bodo obeležili 70 let DMFA Slovenije in že petnajstič pognali verižni eksperiment, pri katerem sodelujejo učenci različnih slovenskih šol.

Na slavnostno podelitev so poleg vseh članov olimpijskih ekip ter nagrajenih in pohvaljenih tekmovalcev z državnih tekmovanj v organizaciji DMFA Slovenije vabljeni tudi vsi prejemniki zlatih priznanj z državnih tekmovanj in prejemniki diamantnega kenguruja ter njihovi mentorji.

V čast nam je, da sta letos med povabljenimi kar dva učenca naše šole.
Miha Gorše Pihler iz 7. a, kot prejemnik zlatega državnega priznanja in Nik Zemljič iz 9. b, kot prejemnik diamantnega kenguruja, kar pomeni, da je priznanje na Vegovem tekmovanju dosegel vsa leta osnovnošolskega šolanja.
Dogodka, ki bo v  nedeljo, 19. maja 2019, ob 17h v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani se bosta oba učenca ponosno udeležila. Spremljali ju bodo starši in mentorici Polona Čuk Kozoderc in Vesna Lešnik.