V ponedeljek, 21.5., smo ob zaključku bralne značke med nami gostili Igorja Plohla, ki je z učenci delil svojo težko življenjsko preizkušnjo, zaradi katere je postal pisatelj. Levček Rogi na otroško prisrčen način otrokom vliva upanje, da vsaka slaba stvar v sebi nosi nekaj dobrega. V delu za starejše in zrelejše, Ne domišljaj si!, nas skozi nazorno opisano trpljenje in trnovo pot do sedanjega spoznanja vodi do luči na koncu tunela. Svojega pustolovskega duha in geografsko znanje pa je izlil na papir v Veliki pustolovščini po Prlekiji, ki mlade bralce kar potegne v vrtinec velikonedeljske legende.

Poleg tega osrednjega dogodka je osmošolce obiskal predstavnik Amnesty International, s katerim so se pogovarjali o človekovih pravicah, devetošolci pa so znanje angleškega jezika uporabili v pogovoru s predstavnikoma Ameriške ambasade. Vse skupaj so nas zabavali še člani društva Za boljši svet, ki so učence preizkusili v poznavanju slovenskih pregovorov.

Še nekaj foto utrinkov.