Na podlagi sestanka komisije za prevoze OŠ Fram in predstavnika podjetja Tajhman tours d.o.o. podajamo pojasnilo k podanemu predlogu spremembe ure jutranjih voženj.

V letošnjem šolskem letu sta se zgodili dve ključni spremembi, ki vplivata na potreben čas vožnje šolskih otrok in sicer:

1. Beležimo povišano število uporabnikov organiziranega Skladno s številom otrok se daljša tudi čas vstopa oz. izstopa na posamezni vstopni postaji in posledično skupni čas posamezne trase. Voznik mora namreč na vsaki vstopni postaji počakati, da otroci vstopijo, se varno posedejo in šele nato nadaljuje vožnjo.
  2. Z letošnjim šolskim letom skušamo zagotoviti prevoz vseh otrok v šolo najkasneje do 7:25, saj se ure rednega pouka pričnejo ob 7:30

Skladno z navedenim je bil podan predlog, da se jutranji prevozi pričnejo izvajati 10 minut prej (prvi prevoz ob 6:15 uri), saj v nasprotnem primeru vseh šolskih otrok do 7:25 ure ne moremo pripeljati v šolo.

Komisija za prevoze